ROLi e-infokiri nr 34

 
 

- Kohaliku omaalgatuse programm (KOP) 

- Raplamaa parimate koolilõpetajate vastuvõtt toimus 15. juunil 

- Raplamaa XIII laste- ja noorte laulu- ja tantsupeol

- Raseiniai linna 770. juubelisünnipäev

- Rapla Maakonna Spordiliidus on toimunud suured muutused

- XV KEAT ja I Mini-Äkk

- 1. juulist teenindab Raplamaa avalikke bussiliine AS GoBus

 
 
 

Kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) 2023 kevadvooru otsused on langetatud, toetused välja makstud ja projektide elluviijad saavad tegutsema asuda.

Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas 26. mail toetada kokku 17 projekti – 11 projekti meetmes „Kogukonna areng“ ja 6 projekti meetmes „Investeeringud ja kogukonnateenuste arendamine“. Toetatud projektide nimekiri on nii sihtasutuse RAEK kui Raplamaa Omavalitsuste Liidu kodulehel.

Kevadvoorus jagati välja toetusi kokku 39 680 euro eest. Praeguste prognooside järgi jääb sügisvoorus jagada veel pisut üle 29 356 euro. 

Täiendavat infot saab lugeda RAEKi ja ROLi veebilehtedelt.

 
 
 

Raplamaa parimate koolilõpetajate vastuvõtt toimus 15. juunil 

Raplamaa Omavalituste Liidu juhatuse esimees Gert Villard sai  tervitada Raplamaa tublisid koolilõpetajaid 15. juunil Rapla Kultuurikeskuses toimuval vastuvõtul. 

 
 

Vastuvõtule olid kutsutud kõik medaliga lõpetanud gümnasistid ja põhikooli kiitusega lõpetajad koos vanematega. Tänavu lõpetas Raplamaal gümnaasiumi kuldmedaliga 14 ja hõbemedaliga 13 noort. 

 

Fotod Taimo Tammik

 
 
 

Kokku oli vastuvõtule kutsutud 69 silmapaistvat koolilõpetajat. Nad said kingituseks spetsiaalse meene. Kontsertosas esines MUBA õpilastest koosnev keelpilliansambel Lõõm, kes oli oma koosseisu haaranud Juurust pärit Lisanna Kadariku. Lõõm võitis Viljandi pärimusmuusika keskuse konkursil Noor pärimusbänd 2023 I koha.  Vastuvõtu lõpetas mitteametlikum osa suupistete laua juures.

 
 
 
 
 
 
 

Raplamaa XIII laste- ja noorte laulu- ja tantsupeol

Raplamaa noored valmistuvad osa võtma XIII noorte laulu- ja tantsupeost Tallinnas. Juba järgmise nädala teisipäeval, 27. juunil sõidavad Tallinnasse proovidesse 25 tantsukollektiivi 755 tantsija ja võimlejaga. Tantsijad majutuvad Pelgulinna Gümnaasiumis. Reedel tulevad Tallinnasse lauljad ja pillimängijad – 31 kollektiivi 862 osalejaga. Laulupeoliste majutuskohad on Ehte Humanitaargümnaasium ja Heleni Kool. Meie lauljad-tantsijad-pillimehed on väga tublid, sest kõik peole pürgijad sinna ka said. Pühapäevases rongkäigus marsitakse sildi „Eriilmeline Raplamaa“ all. Rongkäigu kujunduselemendid valmistasid meie kunstikoolide õpilased ja need on toredad ning lapsemeelsed.

 
 
 
 
 

Raseiniai linna 770. juubelisünnipäev

4.-7. juulil külastab Raplamaa delegatsioon meie Leedu sõpruspiirkonda, et osaleda Raseiniai linna 770. aasta juubelipidustustel. Delegatsiooni juhib Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, Rapla vallavanem Gert Villard. Delegatsiooni kuuluvad ka Kohila vallavanem Allar Haljasorg, ROL kultuuri- ja hariduse spetsialist Age Tekku ning arendusjuht Tavo Kikas.

Lisaks ametlikule delegatsioonile on kutsutud pidustustele ka Raplamaa ja Raseiniai rajooni suhete alguse juures olnud inimesed – Villem Uustalu, Jaak Herodes ja Tõnis Tõnisson. Kultuurilist külakosti viivad Raseiniaisse meie rahvatantsijad – EFDF (Estonian Folk Dance Friends) Riho Pohla juhendamisel.

 
 
 
 
 

Rapla Maakonna Spordiliidus on toimunud suured muutused

Alates 2. maist on Rapla Maakonna Spordiliitu juhtimas Janar Soo, endine tippkorvpallur, kes on asunud nüüd sporditööle. 

 
 

Rapla Maakonna Spordiliidul valmis uus põhikiri, mis kinnitati 12. juuni üldkoosolekul. Uues põhikirjas on oluliseks muudatuseks klausel, et maakonna spordiliidu juhatusse kuuluvad ka määratud isikud Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) poolt maakonna tasakaalustatud arengu eesmärgil. Foto Siim Solman 

Loe edasi SIIT

 
 
 
 
 
 

XV KEAT ja I Mini-Äkk

Raplamaal alustasime Kaitse end ja aita teist (KEAT)  koolituste ja laagritega kuuendatele klassidele 2008. aastal. 

 
 
 

 Laagrid olid mitmed aastad 4-päevased, seejärel kolmesed, siis kahesed ja viimased aastad on olnud kohtumised ühepäevased.

Sel aastal tähistasime KEATi sünnipäeva – toimus juba XV laager. Juubeli puhul oli laager üle mitme-setme aasta taaskord kahepäevane! 

Loe edasi SIIT

 
 
 

1. juulist teenindab Raplamaa avalikke bussiliine AS GoBus – Raplamaa liininumbrite muudatused alates 01.07.2023 

 
 

Alates 1. juulist 2023 kehtib Raplamaa avalikel bussiliinidel uus veoteenuse leping. Liine hakkab uute bussidega teenindama AS Gobus.  

Loe edasi SIIT

 
 
 
 
 
 

Raplamaa Omavalitsuste Liit

rol@raplamaa.ee